KONST / Litografier / Färglitografi 12599021
*
nr 1259 9021
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Komposition. Numrerad 11/50, signerad i tryckplåt. Motivet: 64x49 cm
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2019
kl 19:36:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 22:30:12
1
300 kr
3/6 11:58:02
2
400 kr
3/6 18:02:25
3
400 kr
3/6 18:02:25
2
400 kr (Budbetjänt)
3/6 18:33:35
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Läs mer om Wifredo Lam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition kuba litografi litografier litografiskt blad wifredo lam wilfredo lam
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56
-
7067 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
*
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Wifredo Lam
nr 1259 9021
Wifredo Lam
(1902-1982), Kuba
Färglitografi, Komposition. Numrerad 11/50, signerad i tryckplåt. Motivet: 64x49 cm
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född på Kuba 1902, död i Paris 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/5 22:30:12 | 1 | 300 kr |
| 3/6 11:58:02 | 2 | 400 kr |
| 3/6 18:02:25 | 3 | 400 kr |
| 3/6 18:02:25 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 3/6 18:33:35 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wifredo Lam
Wifredo Lam, kubansk bildkonstnär född pÃ¥ Kuba 1902, död i Paris 1982.Läs mer om Wifredo Lam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition kuba litografi litografier litografiskt blad wifredo lam wilfredo lam
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56 -
7067 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58



